Tym razem przedstawiam kuchnię zrealizowaną w pięknym domu w podwarszawskiej Góraszce. Pod względem funkcjonalnym kuchnia jest połączona z bardzo dużą jadalnią. Jadalnia znajduje się na przeciwko kuchni i znacznie góruje nad nią powierzchnią. Wrażenie dysproporcji tych pomieszczeń potęgują drzwi do spiżarni które są położone na wprost wejścia do tych dwóch pomieszczeń, niestety są przesunięte trochę w lewą stronę. Sprawia to wrażenie że kuchnia jest mniejsza od jadalni. Żeby zmienić te proporcje, postanowiłem zastosować półwysep i umieścić go po prawej stronie w/w drzwi, w efekcie czego kuchnia bardzo się powiększyła optycznie a klienci uzyskali dodatkowy blat roboczy do przygotowywania posiłków. Półwysep może również pełnić dodatkową funkcję barku, wieczorem może służyć jako miejsce przygotowywania drinków, można przy nim również usiąść wieczorem ze znajomymi :).

Kolejna poprawka o którą się pokusiłem w tej kuchni to delikatne wysunięcie części z wysoką zabudową / wysoka zabudowa po lewej stronie kuchni / poza istniejącą ścianę. Wysunięcie wynosi około 30cm lecz  jest to bardzo dużo ponieważ dzięki temu w wysokim słupku znalazło się miejsce na lodówkę w zabudowie oraz piekarnik kompaktowy z mikrofalą i piekarnik klasyczny. Ponieważ wymieniona wysoka zabudowa oraz zabudowa dolna  jest dosyć mocno rozbudowana, nie było konieczności umieszczania szafek wiszących. Razem z klientami zdecydowaliśmy się na lekkie półki fronirowane z oświetleniem. Ciekawym detalem w tej kuchni jest duży panel ozdobny na ścianie z okapem. Został on wykonany ze szkła  z nadrukiem.

Fronty w tej kuchni są wykonane z płyty fornirowanej. Fornir którym są pokryte fronty to dąb prostosłoisty bejcowany na orzech/wenge,  lakier którym pokryte są fronty jest błyszczący co nadaje frontom przestrzenności.

Blaty są wykonane z granitu Nero Absoluto. Jako zlew zastosowane zostały zlewozmywakowe komory podwieszane.