Kuchnie nowoczesne – dla kogo?

Kuchnia to takie wnętrze, które powinno być przede wszystkim przemyślane pod kątem funkcjonalności, ale i estetyki. W końcu nie bez powodu, najwięcej czasu w ciągu dnia spędzamy właśnie w tym pomieszczeniu. Gotujemy i rozmawiamy z domownikami właśnie w kuchni. Dlatego też trzeba zadbać o to, aby projekt kuchni zawierał najważniejsze elementy, ułatwiające efektywne korzystanie z niej.

Kuchnie w stylu nowoczesnym

Projekt nowoczesnej kuchni to, w którym każdy przedmiot ma swoje miejsce i spełnia określone funkcje. Nie mamy czasu na krążenie i szukanie, bo wszystko chcemy mieć na wyciągnięcie ręki! Kuchnie mają być dopasowane do indywidualnych predyspozycji domowników. Dlatego tutaj mocny nacisk kładziemy na to, aby zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami oraz wymaganiami i to jest kluczowy parametr. Na podstawie tego łatwiej jest przygotować projekt kuchni. Planując i urządzając nowoczesną kuchnię pod uwagę bierzemy przede wszystkim:

  • Czas spędzany w pomieszczeniu,
  • Tryb życia domowników i jakie czynności wykonują w kuchni,
  • Sprzęt AGD, który będzie potrzebny.

Na podstawie zebranych informacji projektujemy przestrzeń, która będzie już posiadała odpowiednie rozwiązania, nowości i udogodnienia dopasowane do Waszych potrzeb.

Przy projektowaniu kuchni nie możemy zapomnieć o meblach. Nowoczesne meble kuchenne to takie, które odznaczają się prostotą wzorów oraz minimalizmem. We współczesnych wnętrzach kuchennych możemy zauważyć, że dominuje wysoka zabudowa. Fronty szafek zwykle nie posiadają uchwytów, a w ich miejsce stosuje się specjalne systemy, jak bezuchwytowy system otwierania szafek.

W nowoczesnych kuchniach najczęściej możemy zobaczyć meble w kolorze bieli, szarości, grafitu lub antracytu, która jest urozmaicona dodatkami w postaci drewna. Same wykończenie mebli zwykle jest gładkie, satynowane lub w półmacie. Nie stosuje się wykończenia na wysoki połysk. W przypadku zastosowania fornirów półmat można wzbogacić o szczotkowanie czyli o porowatą fakturę naturalnego drewna.

Nowoczesna kuchnia z wyspą

Projekty nowoczesnych kuchni to takie, w których możemy spotkać również duże wyspy. Są one centralnym punktem w pomieszczeniu. Wyspy są uwielbianym przez naszych klientów elementem wyposażenia kuchni. Nie bez powodu tak jest, dlaczego? Otóż wyspa to dodatkowa przestrzeń do pracy. Jest bardzo praktyczna i wygodna.

Możemy ją zastosować w dużych, jak i małych pomieszczeniach. Wspólne gotowanie i spędzanie czasu z domownikami, dzięki wyspie kuchennej jest jeszcze prostsze. Wyspa może mieć kształt prostokąta, kwadratu lub owalu. To jaką wersję wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od Was.

Chcecie abyśmy zaprojektowali Waszą kuchnię? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami – projekt kuchni Warszawa