Projekt pokoju dziecięcego – porady

Czy może być coś bardziej ekscytującego dla rodzica od stworzenia przestrzeni dla swojego malucha? Pokoju, który będzie mu służył w perspektywie najbliższych kilku lat. Pokój dziecka to miejsce, w którym marzenia się spełniają, a kreatywność kwitnie. Dlatego też, przy projektowaniu tego wnętrza należy zwrócić uwagę na aspekty funkcjonalne, ergonomiczne i dostosowane do zmieniających się potrzeb Waszego dziecka. W poniższym artykule omówimy trendy i pomysły związane z aranżacją pokoju dziecięcego. Są to porady przygotowane przez projektanta wnętrz Warszawa i Sulejówek.

Aranżacja pokoju dziecięcego – pierwsze kroki

Na samym początku projektant wnętrz konsultuje się z rodzicami. To na tym etapie ustalamy preferencje, styl życia i potrzeby dziecka. Jest to również dobry moment do tego, aby ustalić dostępny budżet na realizację projektu.

Po wstępnych konsultacjach przechodzimy do tworzenia pierwszej koncepcji. W ramach niej, ustalamy układ i funkcję pomieszczenia, wybieramy kolory, motyw przewodni oraz ogólną estetykę wnętrza. Pamiętamy również o bezpieczeństwie, które w przypadku pokoju dziecięcego jest na pierwszym miejscu. To w tym przypadku jest idealny moment, aby wybrać odpowiednie meble, akcesoria oraz materiały, które poza estetyką będą spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa.

W pokoju dziecka warto też oddzielić strefę zabawy i relaksu od miejsca przeznaczonego do nauki. Projektant wnętrz na etapie projektowania doradzi optymalne rozmieszczenie mebli, półek czy biurka. Jest to bowiem uzależnione od liczby okien we wnętrzu. Miejsce do nauki powinno znajdować się jak najbliżej światła dziennego.

Projektując pokój dla dziecka warto pod uwagę wziąć elementy edukacyjne i kreatywne. Kącik do czytania, tablica magnetyczna lub przestrzeń do malowania będą dobrymi pomysłami na początek.

Projekt marzeń – stwórz pokój dla dziecka z projektantem wnętrz

Zastanawiacie się, czy dacie radę samodzielnie zaaranżować przestrzeń dla Waszej pociechy? A może warto pójść o krok dalej i wybrać dobrego projektanta wnętrz? Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko uzależnione jest od tego, jaki budżet możecie przeznaczyć na projekt wnętrza oraz na honorarium dla projektanta. Pamiętajcie, że zrozumienie potrzeb i charakteru dziecka to jest Wasze zadanie.

Na podstawie Waszych informacji, projektant może stworzyć pomieszczenie, które będzie nie tylko estetyczne, ale będzie ono funkcjonalne i dostosowane do zmieniających się potrzeb dziecka. Projektowanie pokoju dziecięcego to proces, w którym detale będą miały ogromne znaczenie. Czym w końcu byłoby to pomieszczenie, jeśli nie przestrzenią, którą da się przekształcić w magiczne królestwo dla małego mieszkańca.

Projekt pokoju dla dziewczynki a dla chłopca

Inaczej projektuje się wnętrze dla dziewczynki a inaczej dla chłopca. W przypadku małych księżniczek dominować będą subtelne kolory typu róż, lawenda oraz błękit. W takim pomieszczeniu będzie dużo pluszowych zabawek przypominających zwierzęta lub postacie z ulubionej bajki czy kreskówki. Warto też zadbać o przestrzeń, w których dziewczynka będzie mogła swobodnie rysować czy bawić się domkiem dla lalek. W przypadku mebli postawmy na coś, co będzie dorastało razem z Waszą pociechą. Dlatego też wybierzcie kolory typu jasne drewno, np. jasny dąb.

Dzięki temu nie będzie trzeba takich mebli zbyt szybko zmieniać. Natomiast w przypadku pokoju dla chłopca warto zwrócić uwagę, że mali zdobywcy świata potrzebują więcej przestrzeni do działania. Zadbajmy o miejsce na aktywność fizyczną oraz aktywne hobby. Co do kolorystyki postawmy na jasne tonacje i pastelową lekkość. Harmonia w pokojach dziecięcych jest niezwykle ważna.
Wspólnie stwórzmy pokój dla Waszej pociechy, w którym będzie panowała harmonia, równowaga i spokój. Zapraszamy do współpracy!