Aranżacja ściany z telewizorem – jak o nią zadbać?

Czy widzieliście salon bez telewizora? Zapewne nie. W większości nowoczesnych aranżacji wnętrz telewizor zajmuje tam centralne miejsce. Najprostszą receptą na to jest powieszenie TV na ścianie i zrobienie dookoła niego ciekawego detalu, dzięki któremu nasz salon będzie się wyróżniał na tle innych.

Aranżacja ściany z telewizorem

Powieszenie TV na ścianie to rozwiązanie najchętniej wybierane przez wielu z nas. Nic dziwnego, bo jest to naprawdę praktyczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić dodatkowe miejsce na szafkach. Jak w takim razie zagospodarować ścianę wokół TV? Co zrobić, żeby dekoracja ściany z telewizorem była naprawdę ciekawa? Sposobów jest kilka, dwa najpopularniejsze to zabudowa ściany dookoła fajną kompozycją mebli lub obłożenie ściany za TV ciekawym materiałem albo okładziną ścienną.

Omawiając materiały do wykorzystania za tv do wyboru mamy , m.in.:

  • Cegła, która stanowi ponadczasowe i do tego modne rozwiązanie. Pasuje tak naprawdę do każdego rodzaju aranżacji. Możemy tutaj spokojnie wybrać tradycyjny kolor czerwony albo pójść w kierunku zupełnie innym i wybrać biały odcień. Kolor najlepiej dopasować do całego pomieszczenia.
  • Płytki wielkoformatowe, które pozwolą nam wyróżnić obszar wokół telewizora. Można kupić jedną bardzo dużą płytkę i dokonać odcięcia jej innym tłem, np. ścianą lub drewnianym elementem.
  • Tapeta to z pozoru najprostsze rozwiązanie, ale gwarantujące ciekawy design pomieszczenia. Możemy wybrać ciekawy wzór, który wprowadzi dodatkowy urok do naszego wnętrza.
  • Tynk dekoracyjny lub spiek kwarcowy – bardzo modne rozwiązania, które świetnie sprawdzą się we wnętrzach o stylu glamour.

Dekoracja ściany z telewizorem – ostateczna wersja

Jaki styl dominuje w Waszym mieszkaniu? Nowoczesny, klasyczny, a może skandynawski? A może zupełnie inny? W zależności od tego, jak Wasze wnętrza są do tej pory urządzone, to dekoracja ściany z telewizorem powinna stanowić uzupełnienie całości. Wielu naszych klientów stawia na tradycyjne rozwiązania, wybierając aranżacje z wykorzystaniem drewna. Lamele drewniane lub drewniane panele w naturalnych odcieniach to taki „must have” współczesnych mieszkań.

Niemniej jednak, poza drewnem ciekawym i dosyć prostym, ale niebanalnym wykończeniem jest cegła. Ściana z telewizorem w salonie, która jest wykończona tego typu materiałem pozwala nam stworzyć oryginalny, nowoczesny i ciekawy efekt końcowy.
A co byście powiedzieli na ozdoby w formie złoconych listewek? Dzięki takiemu rozwiązaniu telewizor będzie wyglądać jak prawdziwa „gwiazda”. Jest to jedno z rozwiązań eleganckich, które można z powodzeniem zastosować w salonach typu glamour. Metaliczne listewki mogą się świetnie komponować na tle welurowej sofy, czy aksamitnych zasłon.

To zaledwie kilka przykładów, które mogą wzbogacić naszą ścianę z TV. To na co Wy się zdecydujecie zależy przede wszystkim od Waszych indywidualnych preferencji. Pamiętajcie, że mieszkanie mieszkaniu nie jest równe. To co zwykle podoba nam się u znajomych, u nas może wyglądać mało atrakcyjnie. Dlatego też, zanim podejmiecie decyzję o aranżacji ściany z telewizorem, to zasięgnijcie porady specjalisty – projektanta wnętrz. Czasami lepiej wstrzymać się z decyzją o zakupie danego materiału i przedyskutować dany temat z profesjonalistą, który doradzi najlepsze dostępne rozwiązanie.