Styl Japandi w Salonie i Kuchni – Harmonia i Spokój

W dzisiejszych czasach projektowanie wnętrz staje się prawdziwą sztuką, łącząc różnorodne style i kultury. Jednym z takich oryginalnych połączeń jest styl Japandi, który cieszy się coraz większą popularnością w projektowaniu wnętrz. Styl ten to połączenie japońskiej prostoty i skandynawskiej funkcjonalności. Całość tworzy niezwykły i spokojny klimat zarówno w salonie, jak i kuchni. Jeśli szukasz projektanta wnętrz z Warszawy i Sulejówka, który zaprojektuje wnętrza w tym stylu, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Styl Japandi w kuchni – czym się charakteryzuje i wyróżnia?

W projektowaniu kuchni w tym stylu ważne jest, aby zachować minimalistyczne podejście. Skupmy się na prostych, ale nowoczesnych meblach kuchennych. Zamiast klasycznych uchwytów zastosujmy system bezdotykowego otwierania szafek.

Idealnym materiałem na meble kuchenne będa drewno i stal nierdzewna. Minimalizm to kluczowa zasada w stylu Japandi, dlatego też zadbajmy o to, aby na zewnątrz, na blatach kuchennych były tylko te najpotrzebniejsze rzeczy. Pozostałe schowajmy do szafek, szuflad i półek.

Styl Japandi to styl, w którym bardzo mocno cenimy sobie funkcjonalność. Dlatego też trzeba tutaj zadbać o dużą powierzchnię do przygotowywania posiłków.

Styl Japandi w salonie – postaw na przytulne otoczenie

Jak wiemy salon jest miejscem spotkań i relaksu po pracy. To tutaj spędzamy czas z rodziną, czy przyjaciółmi. Dlatego też styl Japandi będzie idealnie wpisywał się w klimat domowy, tam gdzie chcemy uzyskać spokój i przytulne otoczenie.

Japońska estetyka w tym przypadku kładzie ogromny nacisk na minimalizm, o czym wspomnieliśmy już przy projektowaniu wnętrza kuchennego. Ograniczmy w takim razie ilość mebli i dodatków. Wybierzmy proste, czyste linie mebli.

Jakie materiały tutaj powinny dominować? Najlepiej będzie postawić na naturalność – drewno i len. Dzięki takim dodatkom stworzymy ciepłe i przyjazne wnętrze. Styl Japandi to styl, w którym dominują odcienie bieli, beżu, szarości jak i pastele. Pozwolą stworzyć harmonijne wnętrze.

Japoński styl bardzo mocno stawia na równowagę między funkcjonalnością a estetyką, dlatego też postaw na wygodne sofy i fotele. A elementy dekoracyjne powinny stanowić niewielki ułamek całego pomieszczenia. Możecie tutaj wybrać japońską ceramikę czy skandynawskie tekstylia.

Styl Japandi w Kuchni i Salonie – jak to połączyć?

Projektowanie wnętrz w stylu Japandi skupia się na stworzeniu spójnej przestrzeni. Przestrzeni, w której dominować będzie prostota i elegancja. A te z kolei powinny iść w parze z funkcjonalnością. Trzeba tutaj również pamiętać o zachowaniu równowagi między japońską surowością a skandynawskim połączeniem pastelowych kolorów z drewnem ocieplającym pomieszczenie.

Nasze biuro projektowe działa na terenie Warszawy i Sulejówka, zatem jeśli szukacie projektanta wnętrz, który specjalizuje się w unikalnych projektach, to odezwij się do nas. My to przeanalizujemy i zrozumiemy Wasze potrzeby oraz preferencje. Stworzymy wspólnie z Wami idealne wnętrze w wyjątkowym stylu Japandi.

Styl ten, co warto zaznaczyć, to nie tylko obecny trend, to również podejście do życia, które pozwala przekształcić marzenia o idealnym domu w rzeczywistość.

Poniżej zostawiamy Wam kilka inspiracji z tego stylu:

Styl japandi w kuchni i salonie Warszawa