Nowoczesne wnętrza – jak je zaprojektować?

Zastanawiacie się pewnie co zrobić, aby Wasze wnętrze było zarówno nowoczesne jak i funkcjonalne? Chcielibyście też, żeby było nowoczesne, ale pod jakim kątem tak naprawdę należy rozumieć określenie „nowoczesne wnętrze”? Otóż w dzisiejszych czasach odnosimy to głównie do względów technicznych i technologicznych.

Jak wiemy, nie każdy z nas podąża za trendami i rozwijającym się internetem, a w tym i technologią oraz sprzętem AGD. Dlatego też zadaniem projektanta wnętrz jest zaproponować Wam odpowiednie rozwiązania.

Jak zagospodarować nowoczesne wnętrze?

Istnieje wiele rozwiązań technicznych, które możemy zaimplementować do każdego mieszkania lub domu. Na początek warto zastanowić się nad zastosowaniem systemu inteligentnego domu, tzw. Smart Home, który składa się z funkcjonalnych elementów. Do tego typu elementów zaliczamy przede wszystkim:

  • inteligentne czujniki,
  • gniazdka,
  • oświetlenie,
  • ogrzewanie,
  • kamery i alarmy,
  • oraz sterujących elementów, takich jak inteligentne panele, piloty lub sterowniki.

Dzięki temu wszystko jest połączone w jeden system, którym można sprawnie zarządzać za pomocą smartfona lub interaktywnych sterowników i paneli.

Natomiast, dla osób, które nie są zainteresowane tego typu rozwiązaniami przygotowane zostały moduły inteligentnego oświetlenia, które pozwolą Wam zarządzać grupami świateł i tworzyć z nich różne sceny.

Inteligentne żarówki pozwalają na zmianę barwy światła, dzięki zastosowaniu oświetlenia z diod typu LED, RGB. Dodatkowo, elektryczne rolety, którymi również można sterować za pomocą pilota lub aplikacji, są funkcjonalnym i estetycznym dodatkiem do Waszego wnętrza.

Kolejny ważny element to, tzw. kino domowe i system dźwięku dookolnego zbudowany wokół telewizora. Najczęściej płaskiego panelu Led min o minimalnej szerokości 55”cali lub nawet większego, wiszącego na ścianie. Dookoła niego umieszczamy głośniki lub projektor dźwięku, mające zapewnić podczas oglądania filmów wrażenia jak z sali kinowej.

Nowoczesny projekt kuchni Warszawa/Sulejówek

Natomiast jak zaprojektować kuchnię w sposób nowoczesny i funkcjonalny? Tutaj mamy dosyć szerokie pole manewru pod kątem wyboru właściwego sprzętu AGD. Sprzęt AGD typu piekarnik, mikrofalówka do zabudowy i wiele innych. Jednym z bardziej nowoczesnych rozwiązań jest Thermomix lub urządzenia do gotowania na parze z wbudowaną termosondą.

To jaki sprzęt AGD i inne rozwiązania funkcjonalne pojawiają się w Waszej kuchni zależy od Was i od ustaleń z projektantem wnętrz. Więcej na temat nowoczesnych rozwiązań w kuchni możecie przeczytać w naszym wpisie blogowym – nowoczesny projekt kuchni

Oprócz sprzętu AGD, to również meble mogą być wielofunkcyjne i nowoczesne. Otwierane elektrycznie systemy są obecne nie tylko w meblach kuchennych, ale także w pokojowych. Warto rozważyć tę opcję, aby zwiększyć funkcjonalność i estetykę wnętrza.

Jeśli szukacie projektanta wnętrz Warszawa/Sulejówek, to zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.